Ensimmäinen toimintakausi

Suomen Mökkivuokraajat ry:n ensimmäinen toimintakausi

Suomen Mökkivuokraajat ry perustettiin 23.5.2017. Yhdistyksen tavoitteena on edistää korkealaatuista mökkivuokraustoimintaa Suomessa.

Yhdistyksen jäsenilleen tarjoamat palvelut alkoivat kehittyä syksyllä. Työn alle saatiin mökkivuokrauksen elinkaarta kuvaava ja siihen tukea tarjoava Mökkipolku, johon liittyen yhdistyksen ensimmäisiksi virallisiksi yhteistyökumppaneiksi valikoituivat Asianajotoimisto Lindblad, Finlayson, Mökkivuokraajan Käsikirja sekä GoFinland.

Vuodelle 2018 jäi useita kehityskohteita avoimeksi ja puolivalmiiksi, joista tärkeimpinä yhdistyksen jäsenmäärän kasvattaminen, jäsenille merkityksellisten blogitekstien ja muun informaation tuottaminen sekä Mökkipolun jatkokehittäminen.

Yhdistyksen ensimmäisen hallituksen jäseninä toimivat vuonna 2017 perustajajäsenet Sari Hyvärinen, Heli Lankinen ja Jenni Moberg. Hallituksen kokoukset on hoidettu pääosin Skypen välityksellä pari kertaa kuukaudessa. Hallitus ideoi toimintaa myös suljetussa Facebook-ryhmässä kokousten välisenä aikana.

Pitääksemme toiminnan kaikille avoimena ja jäsenistöä houkuttelevana haluamme kasvattaa myös Suomen Mökkivuokraajat ry:n hallituksen kokoonpanoa kahdella uudella jäsenellä, jotka valitaan jäsenistön keskuudesta Suomen Mökkivuokraajat ry:n vuosikokouksessa 23.5.2018 Kemiönsaarella. Kokouskutsu lähetetään sähköpostitse jäsenille toukokuun alussa.

Tervetuloa mukaan vaikuttamaan Suomen Mökkivuokraajat ry:n toimintaan!

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s

%d bloggaajaa tykkää tästä:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close